22 722 44 19 Biuro@fpkkable.com.pl

Misja

Wspieranie polskich przedsiębiorców i elektryków, poprzez dostarczenie nowych i technologicznie zaawansowanych rozwiązań dla branży elektrycznej

Cele

Doskonała obsługa
wieloletnie relacje z Klientami, którzy zawsze mogą liczyć na pomoc

Konkurencyjność 
rozwijanie działalności na rynku tradycyjnym i internetowym, tworzenie nowych kanałów dystrybucyjnych ułatwiających zakupy

Dystrybucja nowoczesnych rozwiązań 
współpraca z najlepszymi producentami w branży elektrycznej

Dostępność 
zapewnienie dostępu do różnorodnych produktów z branży elektrycznej

Firma FPK Sp. z o.o. jest hurtownią elektrotechniczną, zajmującą się dystrybucją produktów elektrycznych takich jak: kable, przewody, oświetlenie, rozdzielnice, osprzęt elektrotechniczny czy narzędzia. Celem firmy jest zapewnienie dostępu do profesjonalnego sprzętu elektrycznego Klientom Biznesowym oraz Indywidualnym. Spółka specjalizuje się nie tylko w sprzedaży artykułów elektrycznych, ale również rozwinęła swoją działalność w dziedzinie doradztwa. Dzięki temu zapewniamy swoim Klientom możliwie wysoki poziom obsługi. Każdy nabywca jest traktowany w sposób indywidualny, ponieważ ideą firmy jest nawiązywanie ścisłej współpracy z przedstawicielami branży elektrycznej. Pozwala to na budowanie wieloletnich relacji. Dodatkowym atutem Spółki jest lokalizacja. Siedziba znajduje się w Ożarowie Mazowieckim oddalonym o kilka kilometrów od Warszawy, niedaleko trasy wylotowej z autostrady S2. Dzięki temu nasi Klienci mają możliwość sprawnego dojazdu do siedziby firmy oraz ułatwiony odbiór produktów, które wcześniej zostały przez nich zamówione.

FPK Sp. z o.o. należy do Grupy EL-SIGMA, dzięki której hurtownia ma dostęp do produktów czołowych producentów polskich, jak i zagranicznych. Dodatkowo, przynależność do Grupy EL-SIGMA daje nam możliwość ustalania konkurencyjnych cen dla naszych Klientów i zwiększa dostępność do asortymentu rzadszego rodzaju. 

Firma funkcjonuje głównie na obszarze Mazowsza i jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych i szanowanych spółek operujących w tym regionie, o czym świadczą nagrody Gepardy Biznesu 2017Brylanty Polskiej Gospodarki 2017, Złoty Płatnik 2016 czy Diament Polskiej Jakości MZHPiU. W roku 2018 FPK Sp. z o.o. została Laureatem Diamentów Forbes jako jedno z małych przedsiębiorstw o największym wzroście wartości firmy.

Historia Firmy

2019

FPK W E-COMMERCE

Pojawienie się na rynku online

2011

Inteligentne zarządzanie

Wprowadzenie systemu ERP specjalnie wykonanengo na potrzeby działalności przedsiębiorstwa

2009

El-Sigma

Dołączenie do grupy hurtowni el-sigma

2005

Pierwsza hurtownia

Otworzenie pierwszego magazynu 

2003

Początek

Pierwsza działalność – dystrybucja kabli i przewodów

dostarczamy materiały na realizację inwestycji

w takich podmiotach jak

Historia

Historia firmy FPK rozpoczyna się 2003 r., czyli rok po zamknięciu sławnej Fabryki Kabli Ożarów, która była głównym z powodów otwarcia nowego przedsiębiorstwa. Jednym z założycieli  Spółki jest Stanisław Ożarowski, który przez wiele lat był Prezesem Kabel Ożarów Sp z o.o.  – spółki córki wyżej wymienionej fabryki. Z tego względu nazwa firmy pozostała taka sama. Decyzja ta wynikała z sentymentalności Założycieli, którzy pracowali w zakładzie produkcyjnym. 

Zarząd spółki nie zdecydował się na otworzenie nowej produkcji kabli i przewodów. Celem nowopowstałej firmy była ich dystrybucja oraz sprzedaż osprzętu kablowego. Początkowo Spółka zajmowała się prowadzeniem magazynu firmy Elektrim Volt. Dopiero w następnych latach działalności firma postanowiła rozpocząć prowadzenie własnego magazynu.

W 2005 roku Spółka rozszerzyła działalność poprzez otworzenie hurtowni elektrycznej. Firma rozpoczęła regularnie rozszerzać swój asortyment przez dostarczenie coraz to nowszych produktów elektrotechnicznych. Powiększyło się także grono dostawców, dzięki czemu Klienci mieli znacznie większy dostęp do profesjonalnych materiałów elektronicznych.  W 2008 roku FPK Sp. z o.o. dołączyła do grupy EL-SIGMA, dzięki czemu zyskała jeszcze większy dostęp do asortymentu elektrycznego. Wzrosła jej konkurencyjność w oferowanych cenach.

FPK dostarczała produkty do takich inwestycji jak Metro Warszawskie Linia II, PKP Teresin, czy Wojskowa Akademia Techniczna.

Kolejnym etapem rozwoju Spółki było wprowadzenie nowej usługi jaką jest montaż rozdzielnic niskonapięciowych, budowanych na profesjonalnych i nowoczesnych materiałach, pozyskiwanych od dostawców.  Do tej pory udało się nam dostarczyć tego typu rozdzielnice do takich budynków jak akademik Wojskowej Akademii Technicznej, szpitale i placówki grupy LUXMED.

Dzięki swoim wysokim kompetencjom oraz usługom świadczonym na jak najwyższym poziomie, Spółka została wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia w dziedzinie rozwoju małych firm, doskonałego płatnika, czy uczciwości.